Instalacja systemów i oprogramowania

na zdjęciu laptop otwarty na stronie serwisu cd-komp, obok filiżanka kawy

Kupiłeś komputer i chcesz zainstalować nowy system operacyjny?
Komputer, zwalnia, muli i się zawiesza? Może trzeba oczyścić stary system lub zainstalować nowy system operacyjny?
 W CD-Komp instalujemy systemy operacyjne z nośnika klienta lub własnego. Możliwa instalacja systemu na „starym” BIOS lub na „nowym” UEFI.
Pomagamy przy aktualizacji systemu. O aktualizacji możesz poczytać tutaj. Jeśli masz problem z instalacją oprogramowania, brakuje Ci sterowników, masz program w obcej wersji językowej i sobie nie radzisz z konfiguracją.
Dobrze trafiłeś! Zapraszamy

Serwis Komputerowy CD-Komp oferuje:

Usuwanie wirusów, przyspieszanie systemu, instalacja systemu, instalacja sterowników, instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych. Instalacja pakietów biurowych.

Instalacja programów i innych aplikacji zgodnie z życzeniem klienta.

W przypadku skorzystania z usług instalacji w cenie oferujemy wsparcie w obsłudze zainstalowanych aplikacji

Błędne lub źle zainstalowane oprogramowanie, nie tylko nie działa prawidłowo ale podobnie jak brak  sterowników i aktualizacji  może skutkować niestabilną  pracą całego systemu.

Aktualizacja BIOS i sterowników urządzeń:

W związku z ciągłym rozwojem technologii pojawiają się nowe rozwiązania dotyczące również starszego sprzętu w takich przypadkach aby urządzenie działało producenci płyt głównych i pozostałych urządzeń udostępniają zaktualizowany BIOS oraz nowe wersje sterowników. Warto trzymać rękę na pulsie i dbać by to oprogramowanie było zawsze aktualne. Wynika to z faktu że każde urządzenie potrzebuje aktualnego zestawu instrukcji czyli właśnie sterowników.  Ma to znaczenie nie tylko dla jego pracy ale w wielu przypadkach chroni nas przed atakami hakerów wykorzystującymi luki w oprogramowaniu urządzeń (sterownikach) Do prawidłowego działania komputera potrzebne są zestawy instrukcji opisujące w jaki sposób dane urządzenie ma być obsłużone, jakie sygnały powinny być do niego wysłane i jakich odpowiedzi od niego się spodziewać. Czyli jest to opis instruujący komputer jak komunikować się ze ze sprzętem lub urządzeniami.
Jeśli brakuje nam sterowników lub są źle dobrane to urządzenia takie jak karta graficzna, modem czy drukarka nie będą działać prawidłowo. Błędnie dobrany sterownik może wywoływać konflikty i destabilizować pracę całego komputera.
Do większości urządzeń, które podłączamy do komputera są dołączone dedykowane sterowniki dla różnych systemów operacyjnych, można je też pobrać ze strony producenta. Część sterowników jest też instalowana razem z systemem operacyjnym lub są zapisane w pamięci urządzenia i instalują się w momencie jego podłączenia.
Na przykład system Windows®8.x i Windows® 10 sam rozpoznaje jakie urządzenia są do niego podłączone, identyfikuje potrzebny sterownik i pobiera go z witryny Windows® lub witryny producenta sprzętu w Internecie.
Problem zaczyna się kiedy system nie rozpoznaje urządzenia lub nie jest wstanie pobrać do niego sterownika w odpowiedniej wersji.
Czasem takie urządzenie jest widoczne w menedżerze urządzeń jako „nieznane urządzenie”.

Wirusy:

Tak samo istotne jak brak sterowników jest akażenie wirusem komputerowym. Musimy pamiętać i zdawać sobie sprawę, że wirus komputerow może przeszkadzać, a nawet uniemożliwiać nam pracę. Wirusy możemy podzielić na kilka grup w zależności od ich budowy i celu jakie mają spełniać

Podobnie jak brak sterowników tak też wirusy komputerowe mogą przeszkadzać, a nawet uniemożliwiać nam pracę. Wirus zwykle jest specjalnym kodem (programem), którego działanie jest niepożądane, a nawet szkodliwe, jego charakterystyczną cechą, jest możliwość replikacji. W zależności od budowy, metody działania oraz przeznaczenia możemy podzielić je na kilka grup:
makrowirusy – działają głównie w pakietach biurowych, które są przystosowane do obsługi makr
retrowirusy – unieszkodliwiają, a nawet niszczą oprogramowanie anty wirusowe
wirusy plikowe – zmieniają działanie zainstalowanych programów przez modyfikację ich kodu, zwykle mają postać plików wykonywalnych (*.exe; *.bat; *.com)
wirus pocztowy – roznosi się za pomocą emaili jako załącznik, który trzeba otworzyć lub stanowi go sama wiadomość, która wykorzystuje luki w programach pocztowych
wirus bootsektora – lokuje się w startowych sektorach dysku, blokując start systemu lub startując razem z nim
wirus polimorficzny – posiada kod, który umożliwia mu ewoluowanie, lub autoszyfrowanie w efekcie jest trudny wykrycia
konie trojańskie – umożliwiają osobom nieuprawnionym dostanie się do komputera.
Jest to tylko mały wycinek informacji o wirusach zainteresowanych odsyłam do wikipedi

Całodobowe Pogotowie Komputerowe

519 125 936