Serwis komputerów, sprzętu i podzespołów

Zwykle wizyta na stronie serwisu naprawy komputerów, jest spowodowana jakimś problemem typu popsuty laptop lub komputer i nie jest istotne czy jest to uszkodzenie komputera, uszkodzenie laptopa czy modemu lub drukarki. Tak czy inaczej jesteście państwo w dobrym miejscu. Nasze usługi naprawy laptopa i komputera obejmują problemy związane ze sprzętem oraz oprogramowaniem, systemem i sterownikami.

Naprawa Laptopa lub Komputera

może być konieczna z wielu przyczyn, wspólnych również dla uszkodzenia laptopa, między innymi: uszkodzony dysk twardy, uszkodzona karta graficzna, uszkodzona karta dźwiękowa (muzyczna), uszkodzona płyta główna, uszkodzony procesor, uszkodzona pamięć, uszkodzona karta sieciowa, uszkodzony wentylator (wiatrak:)) Uszkodzenia spowodowanym starzeniem się lub uszkodzeniem wywołanym mechanicznie, pęknięcia obudowy, wyrwane zawiasy. Uszkodzona karta dźwiękowa (muzyczna), uszkodzona płyta główna, uszkodzenia zasilacza wywołane skokiem napięcia (niesprawna linia zasilająca, uderzenie pioruna, elektrostatyka) Lub mówiąc ogólnie

uszkodzony komputer

W przypadku uszkodzenia laptopa mamy do czynienia z jeszcze kilkoma specyficznymi zdarzeniami takim jak: uszkodzenie zawiasów czy uszkodzenie matrycy, uszkodzenie gniazda zasilania, uszkodzenie gniazda słuchawkowego czy gniazd USB. We wszystkich tych problemach jesteśmy w stanie Państwu pomóc. W przypadku niedziałającej matrycy spowodowanej przetarciem tasiemki wymieniamy samą tasiemkę. Natomiastprzy uszkodzeniach mechanicznych spowodowanych pęknięciem lub rozlaniem matrycy po upadku wymieniamy matrycę. W mojej ocenie większość przypadków prowadzących do wymiany matrycy w laptopie jest spowodowana  nieuwagą użytkownika. Zwykle jest to lub zamknięcie laptopa z długopisem lub pendrivem pozostawionym na klawiaturze. Częstą przyczyną uszkodzeń jest brak konserwacji ub niewłaściwe użytkowanie. Ponieważ na przykład otwory wentylacyjne i radiatory zanieczyszczone kurzem lub zasłonięte, mogą spowodować  przegrzanie elementów wnętrza laptopa lub komputera. Efektem tego jest spowolnienie częstotliwości pracy procesora, a co za tym idzie zwolnienie działania systemu. W ekstremalnym przypadku może to też prowadzic do spalenia na przykład układu grafiki. Innym skrajnie niebezpiecznum zachowaniem jest brak uwagi, który może doprowadzić do zalania laptopa. W przypadku komputerów uważam, że bardzo istotne jest też miejsce gdzie komputer jest ustawiony. Miejsca wilgotne i klimat w nim panujący mogą prowadzić do zawilgocenie układów komputera co zwykle skutkuje uszkodzeniem płyty głownej lub spaleniem zasilacza.