płyta instalacyjna windows 7

Stary Windows na nowym komputerze

Microsoft znowu chce wymusić na konsumentach zmianę przyzwyczajeń (czytaj systemu). Jest oto działanie prowadzące do sytuacji kiedy na rynku będzie jeden jedyny słuszny system Windows 10 i to najlepiej z aplikacjami Microsoft kupionymi w sklepie Windows. Efekt jest taki, że w momencie kiedy na nowym komputerze wyposażonym w nowy procesor Intela lub AMD zainstalujemy Windows 7 (rozumiem) albo Windows 8 (nie wiem po co) to po zakończeniu instalacji dostaniemy informację o niezgodności systemu z procesorem:

„Nieobsługiwany sprzęt
Twój komputer korzysta z procesora, który jest przeznaczony dla najnowszej wersji systemu Windows. Ponieważ procesor nie jest obsługiwany przez wersję systemu Windows, której obecnie używasz, w systemie nie zostaną zainstalowane ważne aktualizacje zabezpieczeń.”

Jeśli ten komunikat nam nie wystarczy to przy próbie aktualizacji dostaniemy kolejny komunikat o błędzie.

„Kod 80240037 Rozszerzenie Windows Update napotkało nieznany błąd.”
Problem dotyczy procesorów:
Procesor Intel siódmej (7.) generacji („Intel Core”) lub nowszy
Procesor AMD siódmej (7.) generacji („Bristol Ridge”) lub nowszy
Procesor Qualcomm „8996” lub nowszy
Zdaniem Microsoft jedynym wyjściem jest przejście na Windows 10, ale na szczęście są zdolni i niezależni programiści, a ze strony https://github.com/zeffy/wufuc można pobrać łatkę która omija zabezpieczenia systemu. Dla osób które zechcą zaryzykować mogę potwierdzić że łatka działa, komunikat znika, a aktualizacje są pobierane i instalowane.